O mnieNazywam się Grzegorz Pytel i pochodzę z Dąbrowy Górniczej. To tu w 2003 roku zaczęła się moja pasja. Od tego czasu systematycznie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności fotograficzne w jednym celu - aby móc zapisać obrazy z życia, te wszystkie ulotne chwile, które dzięki fotografii stają się nieśmiertelne.

Fotografie Samuraja Grzesia (bo takim pseudonimem podpisuję swoje prace) płyną z czystej chęci tworzenia. Inspiruje mnie przede wszystkim wielowarstwowa natura człowieka. Jesteśmy przecież nie tylko ciałem, mamy również swoje emocje, fantazje, sny, marzenia - nauczmy się je widzieć.

Na swoim koncie posiadam cztery wystawy indywidualne oraz pięć wystaw zbiorowych w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Rybnik, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i inne.
Byłem wyróżniany wielokrotnie jako autor dnia i tygodnia na wielu polskich portalach fotograficznych m.in: fotoik, fotoferia, fanfoto, plfoto, digital photo video, fmix. Ponadto pełniłem funkcję moderatora na portalach fotoik i fotoferia.

Zdobyłem honorowe wyróżnienie w konkursie PSA - Photography Society Of Amerika (największa i najstarsza organizacja fotograficzna na świecie).

Niniejszy blog traktuję jak swego rodzaju pamiętnik będący zbiorem moich prac, przemyśleń, anegdot, porad itp. Mam nadzieję, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.